Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca selen aktarımı ciğerin bileğil, aynı zamanda düğün ciğerin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle kuruluşlabildiği kabilinden hassaten tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve dostça etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş çıkarmak ciğerin yalnızca nickname (eğreti ad) cızıktırmak yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program fasıla dulukünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve hayallü, sesli ve hayallü kabilinden tercihe rabıtalı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaca süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir sair popüler chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir